Architekt - Kołobrzeg

Architekt – Kołobrzeg

Architekci z Archice posiadający długoletnie doświadczenie w branży projektowania obiektów użyteczności publicznej dają gwarancję profesjonalizmu i indywidualnego podejścia do specyficznych potrzeb klientów zarówno publicznych jak i prywatnych. Wśród realizacji posiadamy takie budynki jak: opera, kina, domy kultury, budynki oświatowe, biurowe, służby zdrowia, pomocy społecznej, obiekty wielkopowierzchniowe w tyk galerie handlowe, lotniska itp., a nasze kompetencje potwierdzają referencje. Tworzymy całościowe projekty architektoniczno-budowlane  i wykonawcze, dokumentacje techniczne, kosztorysy inwestorskie, analizy środowiskowe i wszystkie niezbędne opracowania i usługi asystujące tokowi projektowania.

Poznaj nasz zespół – Architekci

Nasz zespół to przede wszystkim grono odpowiedzialnych i skupionych na swoim celu specjalistów, który pomimo realizacji znaczącej ilości projektów zawsze dotrzymuje terminów realizacji. Aktualnie rozbudowa naszego zespołu pozwala nam zagwarantować ciągłość pracy nad projektem, nawet w przypadku okresu urlopowego czy innych wypadków losowych. To proste, w sytuacji, kiedy architekt prowadzący pracę nad projektem jest niedostępny, praca jest kontynuowana pod okiem kolejnego z naszych specjalistów.  ARCHICE to architekci, projektanci i specjaliści branżowi o specjalności: architektonicznej, konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej, drogowej i kolejowej. Mamy zdolności do prowadzenia nadzorów autorskich, nadzorów inwestorskich i zastępstwa inwestycyjnego. Poprzez skrupulatne podejście do zagadnienia potrafimy dotrzymać kroku wymaganiom wszystkich klientów, gdyż do każdego interesanta podchodzimy jednostkowo.  Nasza firma posiada poświadczenie bezpieczeństwa przemysłowego do poziomu POUFNE, a pracownicy naszej firmy posiadają dostęp do informacji niejawnych w wyższych klauzulach niż zastrzeżone i poufne.

Architekt - Kołobrzeg 1
Architekt - Kołobrzeg 2

Architekci – Nasza Historia

Jesteśmy na rynku od 1998 roku. Na przestrzeni naszej ponad 20-letniej twórczości wykonaliśmy kilkaset wielobranżowych projektów o różnej skali oraz skomplikowaniu od domów jednorodzinnych do galerii handlowych o powierzchni ponad 50.000 m2. Cenimy wyzwania, oraz niebanalne wątki, dlatego dobrze czujemy się przy projektach dotyczących obiektów zabytkowych, jak również tworząc od podstaw architekturę o nieprzemijającym guście i wytworności. Zdobyta przez Zespół i osoby współpracujące wiedza specjalistyczna sprawia, że nie boimy się wyzwań związanych z nietypowymi projektami przemysłowymi i infrastrukturalnymi.

Projektowanie wnętrz – Architekt

Aby zapewnić kompleksową obsługę, w naszej ofercie znalazły się także usługi takie jak aranżacje i projektowanie wnętrz. W trakcie pracy nad projektem jesteśmy otwarci na sugestie, mając za priorytetowy fakt, że współtworzymy przestrzeń do pracy i życia naszych klientów.  Wymiar usług dostrajamy do oczekiwań inwestora, a także wspieramy działania zarówno na etapie konsultacji jak i ziszczenia projektu. Energia komponowanych przez nas przestrzeni kryje się nie w pojedynczych komponentach składowych, ale w spoistej, przemyślanej całości.

Podczas tworzenia projektu wnętrz możemy wyróżnić 5 etapów pracy.

1. Profilowanie

W trakcie preparacji do realizacji Państwa projektu staramy się jak najlepiej poznać Wasze przewidywania i gusty, w tym celu zredagowaliśmy zestaw pytań, dzięki którym lepiej zrozumiemy Państwa potrzeby oraz preferowaną stylistykę. Pozyskane wyniki staramy się szczegółowo omówić w czasie następnego spotkania.

2. Koncepcja

Domyślnie przygotowujemy 2 koncepcje funkcjonalne projektowanego wnętrza, a zaraz potem na ich bazie formujemy, przy zawarciu Państwa adnotacji i wskazówek, kolejne warianty i ostateczny układ wnętrza. Po akceptacji układu wnętrza wykonujemy poglądowe wizualizacje, w trakcie dalszych prac budujemy model 3D całego miejsca, który następnie „napełniamy” barwą, materiałami a w końcu umeblowaniem w efekcie czego powstaje graficzne przedstawienie Państwa wnętrza.

3. Projekt Techniczny

Ostateczna wersja koncepcji kończy etap prac związany z „kreowaniem” wnętrza, a jego następstwem jest opracowanie szczegółowego projektu technicznego – rzutów, przekrojów, wystroju i wyposażenia oraz szczegółów wnętrza.

4. Szacunek kosztów

W miarę progresu prac nad projektem technicznym zredagujemy dla Państwa zestawienie surowców oraz wyposażenia koniecznych do zrealizowania wnętrza jednomyślnie z naszym schematem. W przypadku indywidualnych rozwiązań oszacujemy ich koszt na podstawie stawki rzetelnych wykonawców.

5. Nadzór i wykonawstwo

Nasza obecność w fazie realizacji może obrać różne postaci od konsultacji i nadzoru nad integralnością realizacji z projektem po formułę „pod klucz” tj. generalnej organizacji i oddania Inwestorowi wykończonego lokalu.

Architekt - Kołobrzeg 3
Architekt - Kołobrzeg 4

Profesjonalne doradztwo inwestycyjne

Wspieramy naszych klientów w realizacji ich pomysłów i wizji od 1998 roku. Nasze biuro architektoniczne to zespół praktyków, których wiedza i doświadczenie jest kluczowa w realizacji każdego pomysłu. Oferujemy naszym klientom wsparcie na każdym etapie inwestycji, od wyboru optymalnej lokalizacji, przez przygotowanie montażu finansowego, aż do uzyskania wszystkich wymaganych decyzji administracyjnych i wyboru zleceniobiorców. Z powodzeniem pozyskujemy dla naszych interesantów dofinansowania ze środków regionalnych i krajowych programów operacyjnych Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także środków krajowych będących w dyspozycji NFOŚiGW oraz WFOŚiGW. Pomagamy także w zarządzaniu i rozliczaniu inwestycjami, opracowywaniu dokumentów strategicznych i sektorowych, oraz optymalizacji procesów.

Architekci – Galeria