Architekt - Świnoujście

Architekt – Świnoujście

Długoletnie doświadczenie, jakie posiada nasze biuro architektoniczne w dziedzinie projektowania obiektów użyteczności powszechnej, daje gwarancję profesjonalizmu i spersonalizowanego podejścia do swoistych potrzeb interesantów zarówno publicznych jak i prywatnych. Pośród realizacji mamy takie budowle jak: opera, kina, domy kultury, budynki oświatowe, biurowe, służby zdrowia, pomocy społecznej, obiekty wielkopowierzchniowe w tyk galerie handlowe, lotniska itp., a nasze umiejętności weryfikują referencje. Kreujemy kompleksowe projekty architektoniczno-budowlane  i wykonawcze, dokumentacje techniczne, kosztorysy inwestorskie, analizy środowiskowe i wszystkie niezbędne opracowania i usługi towarzyszące biegowi projektowania.

Architekt - Świnoujście 1

Poznaj nas – Architekci

Nasi architekci to przede wszystkim grono słownych i skupionych na swoim celu profesjonalistów, którzy mimo wykonywania znacznej liczby projektów zawsze przestrzega terminów realizacji. Obecnie rozwój naszego zespołu pozwala nam zapewnić stałość pracy nad projektem, nawet w wypadku sezonu urlopowego czy pozostałych przypadków losowych. To proste, w sytuacji, kiedy projektant prowadzący pracę nad planem jest niedostępny, praca jest kontynuowana pod okiem kolejnego z naszych ekspertów.  ARCHICE to architekci, projektanci i rzeczoznawcy branżowi o specjalności: architektonicznej, konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej, drogowej i kolejowej. Mamy zdolności do wiedzenia nadzorów autorskich, nadzorów inwestorskich i zastępstwa inwestycyjnego. Poprzez dokładne podejście do zagadnienia potrafimy dotrzymać kroku wymaganiom wszystkich użytkowników, gdyż do każdego interesanta podchodzimy indywidualnie.  Nasza firma posiada zaświadczenie bezpieczeństwa przemysłowego do poziomu POUFNE, a pracownicy naszej firmy posiadają dostęp do informacji niejawnych w wyższych klauzulach niż zastrzeżone i poufne.

Biuro architektoniczne – Nasza Historia

Jesteśmy na rynku od 1998 roku. Na przestrzeni naszej przeszło 20-letniej twórczości opracowaliśmy kilkaset wielobranżowych projektów o różnej skali oraz skomplikowaniu od domów jednorodzinnych do galerii handlowych o powierzchni ponad 50.000 m2. Cenimy wyzwania, oraz niebanalne tematy, z tego powodu dobrze czujemy się przy planach dotyczących budynków zabytkowych, jak i kreując od podstaw architekturę o nieprzemijającym stylu i elegancji. Nabyta przez zespół i osoby współpracujące wiedza profesjonalna sprawia, że nie boimy się wyzwań związanych z nietypowymi schematami przemysłowymi i infrastrukturalnymi.

Architekt - Świnoujście 2
Architekt - Świnoujście 3

Projektowanie wnętrz – Architekci

Aby zagwarantować wszechstronną obsługę, w naszej propozycji znalazły się także usługi aranżacji i projektowanie wnętrz. W trakcie pracy nad projektem jesteśmy otwarci na sugestie, mając za mający pierwszeństwo fakt, że współtworzymy powierzchnię do pracy i życia naszych kontrahentów.  Wymiar usług nastrajamy do oczekiwań inwestora, a także wspomagamy działania zarówno na etapie konsultacji jak i ziszczenia projektu. Energia tworzonych przez nas przestrzeni kryje się nie w osobnych częściach składowych, ale w syntetycznej, przemyślanej całości.

Podczas sporządzania projektu wnętrz możemy podkreślić 5 etapów prac.

1. Profilowanie
W trakcie sporządzenia do realizacji Państwa planu staramy się jak najlepiej poznać Wasze oczekiwania i style, w tym celu opracowaliśmy zestaw pytań, dzięki którym lepiej pojmiemy Państwa potrzeby oraz preferowaną estetykę. Uzyskane wyniki staramy się wnikliwie omówić w czasie kolejnego spotkania.

2. Koncepcja
Domyślnie preparujemy 2 idee funkcjonalne projektowanego wnętrza, a zaraz potem na ich podstawie sporządzamy, przy zawarciu Państwa uwag i sugestii, kolejne wersje i końcowy układ wnętrza. Po aprobacie układu wnętrza realizujemy poglądowe wizualizacje, w trakcie odleglejszych prac budujemy makietę 3D całego miejsca, którą następnie „upajamy” barwą, materiałami a w końcu umeblowaniem w efekcie czego powstaje graficzne odwzorowanie Państwa wnętrza.

3. Projekt Techniczny
Ostateczna edycja konceptu kończy etap prac związany z „komponowaniem” wnętrza, a jego następstwem jest zredagowanie szczegółowego projektu technicznego – rzutów, przekrojów, wystroju i wyposażenia oraz szczegółów wnętrza.

4. Szacunek kosztów
W miarę rozwoju prac nad projektem technicznym opracujemy dla Państwa specyfikacje materiałów oraz zaopatrzenia koniecznych do uskutecznienia wnętrza jednomyślnie z naszym wzorem. W przypadku spersonalizowanych rozwiązań oszacujemy ich koszt na podstawie stawki przykładnych wykonawców.

5. Nadzór i wykonawstwo
Nasza obecność na etapie realizacji może obrać różne postaci od doradztwa i nadzoru nad zgodnością realizacji z projektem po formułę „pod klucz” tj. całościowej organizacji i oddania Inwestorowi wykończonego lokalu.

Doradztwo inwestycyjne – Biuro Architektoniczne

Wspomagamy naszych kontrahentów w realizacji ich konceptów i wizji od 1998 roku. Nasze biuro architektoniczne to zespół zawodowców, których zasób wiadomości i biegłość są kluczowe w realizacji każdego planu. Oferujemy naszym klientom wsparcie na każdym etapie inwestycji, od wyboru optymalnej lokalizacji, przez przygotowanie montażu finansowego, aż do uzyskania wszystkich wymaganych decyzji administracyjnych i wyboru zleceniobiorców. Z powodzeniem uzyskujemy dla naszych interesantów dofinansowania ze środków regionalnych i krajowych programów operacyjnych Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także środków krajowych będących w dyspozycji NFOŚiGW oraz WFOŚiGW. Asystujemy także w zarządzaniu i rozliczaniu inwestycjami, redagowaniu dokumentów strategicznych i sektorowych, oraz optymalizacji procesów.

Architekt - Świnoujście 4

Architekci – Galeria